Powered By Saaraan

Vlčata (2. - 5. třída)

ÚT (od 3.-4. tř.)

ST (od 2. tř.)

Světlušky (1. - 5. třída)

ČT 16:00 - 17:30

Skauti (od 6. třídy)

ČT 17.30 - 19.00

Benjamínci (předškolní děti a chlapci v 1. třídě)

PÁ 15:30 - 17:00

Skautky  (od 6. třídy)

PÁ 17:00 - 18:30

Sídlo a korespondentní adresa:

JUNÁK - český skaut,
středisko Devíti křížů Domašov, z.s.
Rudka 98
664 83 Domašov

skaut.domasov(at)seznam.cz
Bank. účet:

Pozvání na klubovnu, výpravu nebo tábor

Naše klubovna, svépomocí a laskavostí obce Domašov vybudovaná, se nachází v podkroví hasičky v Domašově u rybníčku pod kostelem.

Skautské oddíly či skupiny do cca 15 osob rádi přivítáme a klubovnu půjčíme - např. na vícedenní výpravy do našeho kraje.

Máme svoji louku pod Domašovem v údolí Bobravy.

Je možné ji poskytnout jako tábořiště (zdroj pitné prověřené vody asi 400m) (bez vybavení!)

Od r. 2016 máme tábořiště na břehu řeky Jihlavy

u Jamolic (pod Templštejnem). Je možné si je (vybavené)po dohodě pronajmout. Viz také

Kde nás najdete.

Tipy pro výpravy v našem okolí:

Devět křížů (místo se smutnou historickou legendou a skutečnými devíti kříži) ležící na cestě do

Velké Bíteše – město se vzácným opevněným kostelem, chodníkem slávy, v okolí rybníky

Rekonstruovaná Železná cesta na Šmelcovnu v krásném údolí Bílého potoka, který vás zavede kolem zaniklých štol až k našim bráškům do Veverské Bítýšky.

Chroustovské údolí, kterým z Rudky kolem naší skautské louky pod Domašovem protéká Bobrava, vás zavede do města

Rosice (10km) - mají bohatou historii, na kterou upozorňují pěkné informační panely, např. pův. románský, později gotický kostel sv. Martina, krásná barokní kaple nesv. Trojice nad městem, ke které vás přivede v kameni tesaná křížová cesta, renesanční zámek Žerotínů s muzeem, radnice a pranýř – sloup hanby, předlouhé městské schody aj.

V okolí Domašova a Rudky se dají také např. nalézt stopy po četných zaniklých tvrzích.

Copyright © 2012-2013, David Kaštánek | Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)